16 grudnia 2013

248. Ciekawy pomysł na prezent.

Coraz częściej spotykamy spersonalizowane prezenty, kierowane do konkretnych osób. Moim zdaniem to bardzo ciekawa sprawa, gdyż każdy lubi mieć "coś swojego". Dlatego podsunę Wam pomysł na prezent. To CEWE Fotoksiążka! Zamieścicie w niej zdjęcia, opisy, dowolnie ją zaprojektujecie, a nawet dodacie filmik! Zastanawiacie się jak to możliwe? Już wszystko tłumaczę!

Moja CEWE Fotoksiążka jest formatu A4, ma twardą okładkę i 26 stron. Swoją pracę nad taką książką zaczęłam od wybrania zdjęć. To była wspaniała okazja do powspominania najpiękniejszych chwil. Kiedy już wiedziałam jak ma wyglądać (ma 4 części: rodzina, blog, miłość, przyjaciele) zabrałam się za projektowanie. Pierwszym etapem jest stworzenie okładki. To jedno z pierwszych zdjęć jakie zrobiłam małym, cyfrowym aparatem siedem lat temu. Mam do niego ogromny sentyment, dlatego nie mogłam się powstrzymać. Dodałam do tego cytat, który idealnie nadaje się do takiego rodzaju książki:

"Wspomnienia pięknych chwil trwają przez całe życie".

Oczywiście oprócz wyboru cytatu mogłam wybrać również czcionkę. Miało być prosto, ale interesująco i mam nadzieję, że tak wyszło. Następnie na poszczególne strony dodawałam wybrane zdjęcia. Moje miały białą ramkę wokół i zajmowały całą stronę, jednak każda CEWE Fotoksiążka może wyglądać inaczej! Na stronach możecie tworzyć różne kombinacje zdjęć: może być ich kilka na stronie, mogą być również tłem. Takie rozwiązanie jest naprawdę świetne. Dodatkowo każde zdjęcie możecie podpisać, nadać mu nazwę - możecie też modyfikować czcionkę, a także rozmiar zdjęć. Oczywiście, żeby się w tym wszystkim nie pogubić - pokazywane są optymalne wielkości.


Strony są stworzone z błyszczącego, grubego papieru. Widać, że książka jest stworzona niezwykle starannie. Są również różne pomocne znaczki - na kilku stronach przy tworzeniu książki pojawił się duży trójkąt z wykrzyknikiem - oznacza to, że zdjęcie nie jest wysokiej jakości i jego wady będzie widać również w CEWE Fotoksiążce. Zapytacie pewnie gdzie w moim przypadku pojawiły się takie oznaczenia. Otóż znalazły się na starych zdjęciach, które zostały przeskanowane na komputer. Warto zwrócić na to uwagę, żeby książka wyglądała estetycznie.


Pomyślicie pewnie, że w fotoksiążce mogą znaleźć się jedynie zdjęcia. A tutaj taka niespodzianka - sama byłam zaskoczona! W książce można umieścić również filmiki, które możemy obejrzeć po przeskanowaniu na smartfona kodu, co możecie zobaczyć na zdjęciu. To naprawdę wspaniała opcja - a ja naprawdę mówiłam na tym filmiku! Taką niespodziankę - krótkie podsumowanie mojej CEWE Fotoksiążki zamieściłam na samym końcu. Powiem szczerze, że to świetny pomysł firmy CEWE Color! Moi rodzice, którym również pochwaliłam się moją fotoksiążką byli naprawdę zaskoczeni. Pomysł ten jest na pewno warty uwagi.

Wykonanie takiej książki jest naprawdę banalnie proste, więc nie ma czym się stresować! A jeśli wybierzecie fotoksiążkę jako spersonalizowany prezent dla kogoś bliskiego to na pewno przywołacie piękne wspomnienia.

Warto też zaznaczyć, że CEWE Fotoksiążkę można odebrać osobiście w salonach Fotojoker,  lub wybrać opcję przesyłki na adres domowy. Czas oczekiwania to ok.5 dni licząc również dostawę.

22 komentarze:

 1. Ja dałam swojemu chłopakowi foto-książkę z okazji dwóch lat :) Fajna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł! :D
  zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słuszałam o tym. Świetna sprawa.
  jaiswiatus.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna sprawa z taką książką ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. też uważam, że fotoksiążka to świetny pomysł na prezent! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. mam jedną taką fotoksiążkę:D

  OdpowiedzUsuń
 7. fajna sprawa, zawsze o takim czymś myślałam w formie prezentu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam kilka fotoksiążek i w tym roku zamóiłam jedną dla babci. To jest super opcja prezentu!!

  http://joannok.blogspot.de/2013/12/stay-cool.html

  OdpowiedzUsuń
 9. o, bardzo fajny, oryginalny prezencik ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny pomysł. Kurcze, szkoda, że dopiero dziś to napisałaś :P wczoraj akurat poszłam wywołać zwykłe zdjęcia.. ;/ zapraszam dzisiaj do mnie na konkurs- tam też można wygrać coś personalizowanego ;P pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. na taki prezent nie wpadłam - świetny !!!
  Pozdrawiam serdecznie
  http://zocha-fashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Honorata Gześkowiak17 grudnia 2013 08:06

  Fajny pomysł .Na prezent w sam raz . Super .

  OdpowiedzUsuń
 13. pomysł jak najbardziej trafny:)
  www.sandicious.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. pięknie wygladasz;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Filmy w fotoksiążce? Ale genialna opcja. Chyba się skusze, fajny prezent!

  OdpowiedzUsuń
 16. Super blog :D
  Zapraszam do mnie
  http://palinsky.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. ładne rajstopy

  OdpowiedzUsuń

"W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować." Wchodząc na mojego bloga akceptujesz te zasady oraz Politykę Prywatności Google.